
Regulamin korzystania z ogniska.
1. Korzystanie z ogniska możliwe jest wyłącznie za zgodą obsługi obiektu
2. Organizatorem ogniska jest Gość zgłaszający chęć rozpalenia ogniska.
3. Ognisko musi znajdować się pod stałym nadzorem osoby dorosłej
przez cały czas jego trwania. Organizator ogniska ponosi pełną
odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników oraz terenu.
4. Organizator ogniska zobowiązany jest zagasić skutecznie ognisko po
zakończeniu imprezy, zasypując piaskiem lub zalewając wodą oraz
pozostawić miejsce w należytym porządku.
5. Do rozpalania i podtrzymywania ognia można używać wyłącznie
przeznaczonego do tego drewna opałowego. Miejsce składowania
drewna wskaże pracownik obiektu.
6. Zabrania się spalania odpadów, plastiku, papieru, liści oraz innych
materiałów nieprzeznaczonych do spalania.
7. Zabrania się stosowania substancji łatwopalnych do rozpalania
ogniska.
8. Zabrania sie rozpalania ogniska podczas silnego wiatru oraz suszy.
9. Dzieci mogą przebywać w pobliżu ogniska wyłącznie pod opieką osób
dorosłych.
10. Zabrania się korzystania z ogniska osobom znajdującym się pod
wpływem alkoholu lub środków odurzających.
11. Organizator ogniska ponosi pełna odpowiedzialność materialną i
prawną za wszelkie szkody wynikające z nieprzestrzegania niniejszego
regulaminu.
12. W przypadku realnego zagrożenia pożarowego należy
natychmiast powiadomić służby ratunkowe – numer alarmowy - 112
