top of page

Wicie - co zrobić z dziećmi

Jeżeli szukacie spokojniejszej miejscówki, bez pokus na każdym rogu, to będzie to dla Was dobry wybór.

Wicie znajduje się pomiędzy Darłówkiem i Jarosławcem, bezpośrednio przy linii brzegowej nad jeziorem Kopań. Nie ma tu dużych hoteli, przeważającą zabudowę stanowią domki letniskowe.

Co za tym idzie nie ma tu tłumu turystów i setek kawiarni a główny deptak ma jakieś 300m długości, na jego końcu, tuż przy wejściu na plażę, znajdziecie, ogólnie dostępny plac zabaw.

Jeżeli byliście tu kilka, kilkanaście lat temu, to jednak sporo się pozmieniało, nie jest to już bezludna wioska, jest gdzie zjeść, wypić i wysłać dzieciaki.


Lody i Gofry

... i inne cuda oczywiście są dostępne, sklepiki, pamiątki i automaty - również, wypożyczycie także gokarty i skuteryMini zoo

Zoo jest nieduże z naciskiem na słowo mini, mimo wszystko polecamy,nie szukajcie tu jednak słonia ani żyrafy. Zwiedzanie zajmie Wam około godziny, na miejscu między innymi znajdziecie: ptactwo ozdobne, papugi, świnki wietnamskie, króliki, kózki, gryzonie oraz nieduży plac zabaw. Jest to dobra propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niewątpliwą atrakcją, będzie również możliwość nakarmienia zwierząt.

Zoo znajdziecie na wjeździe do Wicia ul.Morska 3,


fot.żródło MINI ZOO Wicie

Pompowany plac zabaw

Znajduje się w centrum miejscowości przyd deptaku, do dyspozycji jest pompowana zjeżdżalnia oraz salon

gier i automaty.


I to chyba tyle, jeżeli chodzi o komercyjne atrakcje lecz według nas, ta niewielka ilość atrakcji to duży plus, gdyż w Wiciu chodzi o coś innego. Tu przyjeżdża się po to, żeby pospacerować z dziećmi po lesie i pozbierać szyszki, powłóczyć się po prawie pustej plaży, rozłożyć koc i nie martwić się o sąsiadów zza "miedzy", gdyż będą kilkadziesiąt metrów dalej. Można zbudować zamek i przyozdobić go wodorostami, wykopać dziurę sięgającą drugiej półkuli (będąc dzieckiem zawsze zastanawiałem się , kiedy dokopię się do Chin),

można zbierać muszelki, kamyki i kolorowe szkiełka wygładzone przez fale

czy też zapolować na małe rybki i meduzy.


Droga na plażę

Po prostu w Wiciu obcuje się z przyrodą, poznaje świat i spędza się czas z najbliższymi.


1021 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page