top of page

Rowery

Czyli wiatr we włosach , poczucie wolności i święte przekonanie o stracie zbędnych kilogramów


W naszej wyścigowej stajni, znajdziecie głównie retro modele a że nazwa zobowiązuje to większość dostępna jest w pastelowych kolorach. Jeżeli chodzi o rozmiary to bez problemu dobierzecie je dla całej rodziny. Dostępne są również foteliki rowerowe dla najmłodszych.

Jeżeli pragniecie przyjechać z własnymi rowerami, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie.


Jest gdzie pojeżdzić, zarówno w Wiciu jak i Darłówku, ścieżki rowerowe przebiegają praktycznie pod samymi domkami.


Darłówko - Wicie, Wicie-Darłówko


Trasa rowerowa, którą polecamy najbardziej, wiedzie pomiędzy Darłówkiem a Wiciem nad samym brzegiem morza (nawierzchnia płyty betonowe i asfalt).

Cały czas poruszacie się wzdłuż w plaży, co zapewnia ciekawe widoki (zabierzcie aparat), jest też odcinek, gdzie z jednej strony jest morze a z drugiej jezioro Kopań, warto zatrzymać się na tzw. przekopie czyli połączeniu jeziora z morzem. Po drodze znajduje się też odcinek z wystającymi z piasku pniami drzew, łatwo przegapić.

Długość ścieżki to około 10km ( w jedną stronę) jeżeli wybieracie się na wycieczkę z dziećmi warto również zabrać stroje kąpielowe i ręczniki, gdyż w praktycznie w każdej chwili można zjechać ze ścieżki i poleniuchować na plaży. Teren nie jest specjalnie uczęszczany, więc prawdopodobnie będziecie na plaży sami. Taka bezludna plaża, prawie jak w Cast Away z Tom Hanks ;)

Jeżeli nie będzie Wam się spieszyć i prawdopodobnie po dojechaniu na miejsce udacie się na jakąś rybkę (a pewnie tak będzie), to zakładajcie, że będzie to całodniowa ekspedycja


Wicie - Jarosławiec


Do przejechania mamy tym razem 6km ( w jedną stronę ) na początku poruszamy się asfaltową ścieżką rowerową około 2km, następnie na wysokości tzw.pasa startowego rozpoczyna się już ruch samochodowy i tak do samego Jarosławca. Poza posiłkiem możecie odhaczyć: muzeum Bursztynu, papugarnię i motylarnię

Po drodze możecie również wyskoczyć na małą plażową przerwę, jednak widoki są dużo ciekawsze na wcześniej opisywanej trasie.


Darłówko - Dąbki


Na koniec najdłuższa, lecz też najmniej widokowa trasa. Odcinek ten możecie również pokonać na rolkach. Tym razem do przejechania 11km.

Poruszacie się nową ścieżką rowerową (kostka - asfalt) prowadzącą wzdłuż głównej drogi kierunek Koszalin. Jeżeli zgłodniejecie, po drodze możecie zajrzeć do restauracji Obora znajdującej się w miejscowości Bobolin, fajny wystrój, niezłe posiłki (może być problem z miejscem)

W Dąbkach znajdziecie przystań żeglarską nad jeziorem i jeżeli jeszcze nie macie dość jazdy to pozostaje droga do miejscowości Dąbkowice (teoretycznie zamknięta dla samochodów).

Jest to 6km odcinek wiodący przez las, pomiędzy morzem i jeziorem.


Tak więc w drogę , moi drodzy...


1192 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Plaża Wicie

Opmerkingen


bottom of page