top of page

Plaża Wicie

Zaktualizowano: 18 sty 2019


Niewielka wioska, podobno środek polskiego wybrzeża ( przy głównym wejściu na plażę znajdziecie, głaz z tabliczką, która o tym informuje ) dobre miejsce dla osób, które szukają odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Do nabliższej plaży wiedzie droga przez sosnowy las. Do wyboru macie aż trzy opcje, szok :)

Dwie do przejechania wózkiem na spokojny spacer oraz czerwona najkrótsza trasa dla twardzieli wiedzie przez furtkę w naszym ogrodzeniu od strony lasu. Przed zapuszczeniem się w te leśne odmęty, sugerujemy obejrzeć kilka odcinków w których Bear Grylls udzieli Wam niezbędnych wskazówek ;)

Pod drodze możecie, również zahaczyć o pyszny obiadek w zaprzyjażnionej stołówce, typowa polska kuchnia, bardzo dobra ( próbowaliśmy bo przecież nie chcemy Was wysyłać w nieznane)

Znajdujemy się na dzikiej, piaszczystej plaży, poza centrum miejscowości, więc do dyspozycji będziecie mieli bardzo dużo miejsca, co jak już pisaliśmy, daje nieporównywalnie większy komfort wypoczynku z dziećmi, gdyż po prostu widać je z kilometra :) Jeżeli potrzebujecie jeszcze więcej swobody, udajcie się w prawą stronę czyli w stronę Jarosławca

Idąc w lewo dojdziecie do centrum Wicia jakieś 1000m, zaczyna się tu węższa i bardziej kamienista plaża, ale też ciekawe klify (coś, dla szukających dobrego fotograficznego tła). Dla wytrwałych polecamy dalszą wycieczkę plażą w stronę Darłówka, do przejścia 11km.


Klif

Nadchodzi zima a morze zaczyna rzeżbić przeróżne formy w glinianym klifie. Na plaży odkrywa głazy, pnie drzew, słychać turkot turlających się po dnie kamieni. Linia brzegowa zmienia się w tym miejscu co roku, silne sztormy ucztują odgryzając po kawałku gliniany tort, drzewami też nie gardzą a szczególnie zasmakowały im ostatnio, drewniane pale wbijane w dno :) kto ośmielił się im przeciwstawić ...

I pewnego sztormowego dnia, pewnie pochłoną go w całości, ale na pewno nie stanie się to ani jutro ani pojutrze, no może w przyszły wtorek :)

Tak więc moi drodzy, "jodujcie" ile wlezie

1144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rowery

Comments


bottom of page