Galery 69

Cisza, spokój i do tego fajny design tak w skrócie wygląda Hotel Galery 69 znajdujący się w Dorotowie, czyli gdzieś tam na końcu świata.Poczytaliśmy trochę opinii (choć nie jest to do końca, dobre podejście), opinie były różne, od skrajnie negatywnych do zachwytów. Po wizycie jesteśmy zachwyceni, choć pewnie można by się do czegoś przyczepić ale my szukamy głównie pozytywnych stron.

Tak jak już pisałem Galery69 to przede wszystkim dobry design, spokój i dobra kuchnia. Oczywiście nie wszystkim przypadnie do gustu, ale też o gustach nie dyskutujemy. Nas zachwycił głównie wystrój, kolory i użyte materiały w większości kamień i drewno, spatynowane przez deszcz, śnieg i słońce, widok, hamaki na tarasach oraz białe pomosty, wychodzące w stronę jeziora i atmosfera.
Atmosfera

Po przekroczeniu "progu" hotelu znajdujesz się w trochę innym świecie, odniosłem wrażenie, że czas zwolnił Panuje spokój, ludzie w ogrodzie rozmawiają ściszonym głosem, czytają książki lub niespiesznie przechadzają się po pomoście aby zażyć kąpieli w jeziorze. Nie słychać tu głośnej muzyki, krzyku dzieci, nikomu się nie spieszy a w barze nie ma kolejki :) hotel jest nieduży, co oczywiście przekłada się na liczbę gości, tłumu nie ma. Pierwszy raz trafiliśmy w takie miejsce, gdyż z reguły jeżdzimy razem z dziećmi, tym razem dzieci pojechały na kolonię a my na krótkie wakacje :)Wystrój i architektura

To jest to co lubimy. Spatynowane drewno, przygaszone kolory, kosze plażowe. Do tego pomost z białymi leżakami i białym parasolami, na którym można spędzić cały dzień, nie ruszając się z miejsca, no może ewentualnie w celu uzupełnienia szklanki :) Pokój nie za duży, nie za mały, dla dwóch osób wystarczający. Wspólny taras z widokiem na jezioro na nim prywatny kosz plażowy oraz ogromny hamak.
Atrakcje

Oczywiście jest tu kilka atrakcji, lecz nie kierowaliśmy się nimi, przy wyborze hotelu, gdyż miał to być wyjazd typowo leżący. Przy pomoście znajdziecie żaglówkę, kajaki, deski sup, rower wodny.

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest basen i sauna, które udostępniane są na wyłączność w określonych godzinach.


Kuchnia

Pyszna i świeża, serwowana w restauracji z widokiem na jezioro lub zewnętrznym tarasieDla kogo

Jeżeli szukasz miliona atrakcji lub jedziesz z dziećmi to znajdziesz ciekawsze lokalizacje. Jeżeli zaś szukasz ciszy, spokoju i intymności to jest to miejsce zdecydowanie dla Ciebie
Burza

Uwielbiam ten moment, na chwilę przed burzą, niebo zasnuwają ciemne chmury a kolor woda nabiera intensywny szmaragdowy odcień. Za chwilę poczujesz uderzenie szkwału.....


Spędziliśmy tam, trzy dni i zresetowaliśmy się doskonale. Jak dla nas był to też optymalny okres pobytu, ale nie robiliśmy przez ten czas dosłownie nic :) Więc jeżeli wybieracie się na dłużej to pewnie, zapragniecie skorzystać z atrakcji lub sprawdzić co znajduje się tuż za rogiem.... ale tego już nie sprawdzaliśmy.


Polecamy

324 views0 comments