top of page

Darłówko - co zrobić z dziećmi

Zaktualizowano: 21 sty 2019
Tytuł miał brzmieć - Co zrobić z dziećmi i nie zbankrutować, ale jeżeli udacie się do centrum Darłówka to zapewne tak się stanie :) więc bez zbędnego owijania w bawełnę przechodzimy do tematu. Nie będziemy tu pisać o gastronomii, przymierzymy się do tego tematu w osobnym poście.


Lody, gofry i inne przekąski

Darłówko jak większość miejscowości nadmorskich, to niekończący się festiwal z różnymi pokusami, lody, gofry, kręcone frytki, lody w kulkach, żelki, wata cukrowa i inne cuda na kiju, salony gier i automaty do tego dochodzi mnóstwo sklepów z pamiątkami lub innymi mega niepotrzebnymi rzeczami. Więc albo macie silną wolę albo 5 dych w plecy przy jednym spacerku :) ja z reguły mam 5 dych w plecy.


Rejs statkiem

Bo jak można przyjechać nad morze nie zjeść ryby i nie przepłynąć się statkiem ;)

Koniecznie zabierzcie dzieciaki na rejs pirackim galeonem (czas rejsu to około 40 minut i będziecie też mieli o czym pisać na blogach), statki cumują przy moście w centrum Darłówka, szczególnie polecamy rejsy o zachodzie słońca.

Dla starszych dzieci, demonów szybkości i nie tylko, proponujemy rejs szybką łodzią motorową, cumuje podobnie czyli przy moście.
Aquapark

Park Wodny Jan znajduje się niedaleko naszych domków, znajdziecie tam brodzik ze zjeżdżalnią dla malutkich dzieci, duży basen rekreacyjny z wodnym masażem i tak zwaną rwącą rzeką, basen pływacki, zewnętrzny basen, wanny jacuzzi, saunę, podwójną zjeżdżalnię oraz dwie rury zjazdowe (idżcie na czerwoną - jest szybsza ) szczegóły znajdziecie TUTAJ Aquapark odwiedzamy z reguły poza sezonem (w lato wybieramy plażę), więc co się tam dzieje w sezonie, niestety nie umiem powiedzieć, pewnie wszystko zależne jest od pogody.


Wesołe Miasteczko

Europark Krasnal (nazwa brzmi grożnie ale nie obawiajcie się nie jest takie duże) znajdziecie je w centrum Darłówka, tuż przy moście. Na miejscu dostępne są ( lato 2018) kolejki, karuzele, eurobungee, strzelnica, dmuchane place zabaw, zjeżdżalnie, basen z pontonami, samochodziki, gabinet śmiechu, ranger - wahadło (córki mnie namówiły, loty do góry nogami to nie dla mnie :), oraz break dancer ( na zdjęciu) - karuzela wirująca w różnych kierunkach z bardzo dużą szybkością, też próbują mnie namówić ale na pewno im się nie uda, nie dziękuję.
Park Linowy

Znajduje się w parku przy drodze dojazdowej do Darłowa przy kanale portowym. Do dyspozycji macie tu trzy trasy o różnym stopniu trudności, my aktualnie jesteśmy na etapie średnio zaawansowanym.
Historyczny Park Rozrywki

Znajduje się tuż obok parku linowego, niestety nigdy nie byliśmy, więc ciężko nam coś na temat napisać, nie będziemy zmyślać ani kopiować z innych stron - wrzucamy link do strony


Latarnia morska

Warto się wdrapać za niewielkie pieniądze, chociażby po to, żeby strzelić sobie selfie :)Widok z latarni


Muzeum morskie

Darłówko zachodnie tuż przy kanale, muzeum jest niewielkie, na kolana nie rzuca, ale dla małych pasjonatów tematu, będzie to dobra odskocznia od kolejnej gałki lodów


Tramwaj wodny

Fajna alternatywa dla transportu drogowego. Kursuje rzeką, pomiędzy Darłówkiem a Darłowem, cumuje przy moście rozsuwanym w Darłówku, jeżeli będziecie wybierać się na przykład na oblężenie ;) zamku w Darłowie to warto rozpatrzyć taką opcję transportu.


Do tego dorzućcie jeszcze Dom do góry nogami, kino XDCinema oraz tor kartingowy na zachodniej stronie Darłówka a wracając do pastelowych, możecie również zahaczyć o przystań jachtową.


Plaża Darłówko wschodnie

I to chyba tyle, na tą chwilę, jeżeli pojawi się coś nowego edytujemy post.


Oczywiście, zawsze możecie zabrać dzieci na plażę, bo to chyba jednak najprzyjemniejsza i najbardziej ekonomiczna forma spędzania wolnego czasu.


Na koniec dorzucamy jeszcze linki do kamer internetowych, znajdujących się w Darłówku. W tych miejscach będzie Was obserwował cały świat :) więc zachowujcie się grzecznie


Darłówko plaża wschodnia - ostatnio niestety nie działa, więc możecie być niegrzeczni :D
1331 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page