top of page

Plaża Darłówko

Zaktualizowano: 21 sty 2019
Niewielka miejscowość nad Bałtykiem w zachodniej części pomorza ( jak spojrzycie na środek pomiędzy Świnoujściem a Gdańskiem to właśnie tam jest Darłówko) trochę to zagmatwane ale zakładam, że większość kojarzy.


Plaża wschodnia

Czyli ta do której mamy najbliżej. Wychodząc z ośrodka musicie skierować się w lewo. Do plaży wiedzie droga, szeroki chodnik oraz ścieżka rowerowa, po drodze w odległości 600m, miniecie park wodny, oraz restaurację (gdzie wysyłamy większość naszych klientów na obiady).

Wejście na szeroką, białą plażę, które znajduje się najbliżej naszego ośrodka, zapewnia wygodny wjazd dla wózków, nawierzchnia wyłożona jest płytami betonowymi a na piasku w sezonie letnim rozkładane są drewniane pomosty, więc bez problemu dojedziecie do samej wody. Zagęszczenie plażowiczów średnie

Przy wejściu jest też parking (PŁATNY), oraz BEACHBAR też płatny :D więc z pragnienia nie umrzecie.

Możecie również przejechać drogą z płyt, kilkaset metrów dalej do kolejnego wejścia. Będzie tu zdecydowanie mniej ludzi na plaży a co za tym idzie, dużo łatwiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci, do tego gwarantowane :) miejsca w jakże popularnej linii brzegowej bez rozstawiania parawanu o siódmej rano.

Niekończąca się plaża. Jeżeli lubicie bardzo, bardzo długie spacery to Waszą wędrówkę, zatrzyma dopiero patrol wojskowy na poligonie morskim odległym o 18km. My wymiękamy na wysokości Wicia :) czyli po 10km.

Jeżeli skierujecie się w stronę centrum miejscowości to oczywiście zwiększy się też zagęszczenie parawanów i to jest oczywiście minus, choć jest też jeden plus. Bariery z kamieni chroniące plażę przed wymywaniem ( choć same w sobie słabej urody) tworzą tu piękne, płytkie laguny, które są rajem dla dzieci (takie trochę Malediwy). Na plaży znajdziecie kilka beachbarów, gdzie można wieczorem posiedzieć przy winie, piwie lub innym spowalniaczu.


Plaża zachodnia

Jak nazwa wskazuje leży po zachodniej części miejscowości, przedzielona ujściem rzeki Wieprzy do Bałtyku (przejście przez rozsuwany most). Bardzo szeroka plaża z pięknymi trawiastymi wydmami, lecz w sezonie dużo bardziej oblegana przez plażowiczów. Polecamy szczególnie spacer na zachód słońca, nową promenadą, która powstała na wydmach, piękne widoki gwarantowane.

Wjazd na promenadę (dla wózków) znajduje się przy molu zachodnim .Dojdziecie tam skręcając z głównego deptaka (Darłówko zachodnie) w ulicę Dorszową


Sztormy - kiedy Bałtyk szczerzy kły

Nie sposób nie wspomnieć o sztormach, rozpoczynają się póżną jesienią a apogeum w przeciągu ostatnich kilku lat przypada na miesiąc styczeń. Białe plaże, przestają istnieć, woda podchodzi pod same wydmy.

Są jednocześnie piękne i przerażające, uderzające z hukiem fale, spienione bałwany i rozpryskująca się woda, wycie wiatru. Momentami odnosisz wrażenie, że grzbiety fal znajdują się wyżej niż stoisz i nic nie jest w stanie ich powstrzymać. Gdy dodatkowo temperatura spada poniżej zera, w miejscu gdzie uderzają fale tworzą się przepiękne, lodowe rzeżby.

Jeżeli nie widzieliście, to naprawdę polecam ten piękny spektakl, na pewno zmarzniecie i zmokniecie ale kto by się tym przejmował :)Na naszym kanale YOUTUBE znajdziecie też kilka sztormowych filmików


Udanego plażowania i niech moc będzie z Wami.
624 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Rowery

Plaża Wicie

Comments


bottom of page